GED GED-Mathematical-Reasoning Question Answer
Maggie purchased 10 drawing easels at $19.50 each and 20 boxes of crayons at $2.25 each for the pre-school she operates.
What was the total amount, in dollars, that Maggie paid for her purchases?
GED GED-Mathematical-Reasoning Summary
- Vendor: GED
- Product: GED-Mathematical-Reasoning
- Update on: Jul 25, 2025
- Questions: 299